Co je Feng shui

Feng Shui (někdy Feng Šuej) je učení o uspořádání našeho světa a prostředcích k dosažení harmonie mezi vším co se v něm nachází. Feng Shui v překladu znamená „vítr voda“ a již název naznačuje, že se jedná o nauku, která vnímá svět jako něco co je v neustálém pohybu a vývoji.

Vychází z poznání, že vše souvisí se vším a vše se vzájemně ovlivňuje. Tak jako my ovlivňujeme své okolí, toto okolí ovlivňuje zpětně nás. Ať už se jedná o pokoj, byt, dům, město nebo krajinu ve které žijeme, dokonce i celá planeta Země, nás ovlivňují pozitivně, ale i negativně.

Protože se jedná o univerzální zákony vycházející z vlastní podstaty uspořádání světa a vesmíru, byl tento princip uplatňován v různých civilizacích od počátku věků. Do dnešních dnů se jako kompletní dochoval pouze v Asii a nejrozšířenější je právě čínské Feng Shui staré přibližně 6000 let.

Ve Feng Shui se zaměřujeme na celou škálu vlivů působících na naši psychiku, která ovlivňuje naše hmotné tělo a jeho zdraví. U konkrétního prostoru sledujeme osazení do krajiny, výskyt geopatogenních zón, orientaci na světové strany, uspořádání a členění prostoru, rozmístění nábytku, použité materiály, barvy, rostliny, okrasné prvky... Cílem je vytvořit harmonii tak, aby čchi (energie) plynule proudila prostorem a blahodárně působila na energii jeho obyvatel.

Metody

V praxi se používá několik metod posouzení prostoru.

Jsou to:

  1. škola tvaru
  2. škola kompasu
  3. škola Pa-Kua a pěti prvků

Každá z těchto škol se uplatňuje pro určitou oblast našeho zájmu, ať se jedná o pochopení vztahů s lidmi kolem nás, výběr pozemku pro stavbu rodinného domu, návrh dispozice místností doma nebo na pracovišti, výběr vhodných barev a materiálů při vybavení bytu, návrh uspořádání zahrady.

Aplikace učení Feng-Šuej se dotýká celého našeho života.


Kontaktní informace

Ing. David Vala
E-mail: david@harmonicke-bydleni.cz
mob: +420 604 207 827
Hvozdec 41, 664 71, Hvozdec

IČO: 75610621